Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič predstavil kandidátku, Remišová je 147. a známe sú aj mená na ďalších miestach (video)

Voliči tiež podľa Igora Matoviča vo voľbách môžu rozhodnúť, kto bude viesť hnutie, pričom rozhodovať sa bude medzi ním a Erikou Jurinovou.

5.7.2023 (SITA.sk) – Líderkou kandidátnej listiny hnutia OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí je žilinská županka Erika Jurinová. Z druhého miesta kandiduje krízový manažér Július Jakab a tretie miesto patrí ekonomickému riaditeľovi Rastislavovi Krátkemu. Strana OĽaNO a priatelia predstavila kandidátku na stredajšej tlačovej besede.

Viac o téme: Predčasné voľby 2023 na Slovensku

V prvej desiatke kandidátnej listiny sú aj právnik Igor Dušenka, predseda samosprávneho kraja Jozef Viskupič, občiansky aktivista a vedúci mediálneho tímu Matúš Bystriansky, právnik Ján Magušin, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Lenka Dunajová Družkovská, detský kardiológ a poslanec parlamentu Marek Krajči a bývalý minister vnútra Roman Mikulec.

>>> Ostatné kandidátky

Poslanec Michal Šipoš kandiduje z 11. miesta, líderka Za ľudí Veronika Remišová kandiduje zo 147. miesta, predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská zo 148. miesta a predseda OĽaNO a priatelia Igor Matovič zo 150. miesta.

Ako Matovič uviedol, voliči sa vo voľbách môžu rozhodnúť, kto bude viesť hnutie, pričom rozhodovať sa bude medzi ním a Jurinovou. „Kto získa viac krúžkov, väčšiu dôveru od našich voličov, ten bude budúcim predsedom nášho hnutia,“ vyhlásil Matovič a dodal, že to je demokratickejšie, než keď o predsedovi hlasujú členovia hnutia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK)
Zdroj: SITA.sk – Matovič predstavil kandidátku, Remišová je 147. a známe sú aj mená na ďalších miestach (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií