Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mesto Žilina si tento rok zabezpečí kosenie vo vlastnej réžii, s externou firmou nebola samospráva spokojná

Spoločnosť TSM Žilina vznikla pred tromi rokmi s cieľom postupného prevzatia a zabezpečenia činností súvisiacich s údržbou verejného priestoru od externých dodávateľov.

28.3.2024 (SITA.sk) – Kosenie verejnej zelene bude v tomto roku žilinská samospráva zabezpečovať prostredníctvom vlastnej obchodnej spoločnosti Technické služby mesta (TSM) Žilina.

Ako informovala Zuzana Ondrášová z komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline, s prvou kosbou začnú 22. apríla.

Nespokojnosť s odvedenou prácou

Doteraz úpravu a čistenie trávnikov zabezpečovala bratislavská spoločnosť A.I.I. Technické služby, ktorej však vlani mesto vypovedalo zmluvu.

„Vzhľadom na nespokojnosť s odvedenou prácou sme sa rozhodli, že úpravu zelene vezmeme do vlastných rúk,“ vysvetlil žilinský primátor Peter Fiabáne.

Spoločnosť TSM Žilina vznikla pred tromi rokmi s cieľom postupného prevzatia a zabezpečenia činností súvisiacich s údržbou verejného priestoru od externých dodávateľov.

Nová technika a pracovné miesta

Podľa primátora musela zabezpečiť nákup novej techniky, strojového vybavenia a vytvorenie ďalších pracovných miest.

„Som nesmierne rád, že sa nám darí krok po kroku napĺňať našu víziu, ktorej cieľom je postupne prevziať jednotlivé komunálne služby a vykonávať ich vo vlastnej réžii. Týmto spôsobom vieme výrazne znížiť náklady a navyše sa zjednoduší i komunikácia pri riešení nepredvídaných udalostí,“ dodal Fiabáne.

Viac k témam: Kosenie, údržba verejnej zelene
Zdroj: SITA.sk – Mesto Žilina si tento rok zabezpečí kosenie vo vlastnej réžii, s externou firmou nebola samospráva spokojná © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií