Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bratislave otvorili novú verejnú hvezdáreň, účastníkom otvorenia bol aj minister školstva Drucker

Vybudovanie hvezdárne sa podarilo vďaka snahe rodičov detí, ktoré navštevujú školu.

27.4.2024 (SITA.sk) – Na streche budovy Deutsche Schule Bratislava na Bárdošovej ulici tento týždeň otvorili novú verejnú hvezdáreň. Informuje o tom ministerstvo školstva na sociálnej sieti.

Jej ambasádorom je prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella. Vybudovanie hvezdárne sa podarilo vďaka snahe rodičov detí, ktoré navštevujú školu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Hvezdáreň je jedinou v našom hlavnom meste, a preto škola chce, aby ju využívala aj široká verejnosť,“ uviedlo ministerstvo.

Nová profesionálna hvezdáreň bude určená pre astronomický klub a jeho súkromných členov, deti a mládež, študentov univerzity, ale aj pre verejnosť. Účastníkom slávnostného otvorenia bol aj minister školstva Tomáš Drucker, ktorý ocenil snahu školy priblížiť žiakom vesmír.

Viac k témam: Minister školstva vedy výskumu a športu SR
Zdroj: SITA.sk – V Bratislave otvorili novú verejnú hvezdáreň, účastníkom otvorenia bol aj minister školstva Drucker © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií