Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci pomáhajú, na muníciu pre Ukrajinu vyzbierali takmer štyri milióny eur

Prispelo občania Slovenska, ktorí sú nespokojní s tým, že vláda Roberta Fica nepodporuje Ukrajinu zbraňami.

27.4.2024 (SITA.sk) – Občania Slovenska, ktorí sú nespokojní s tým, že vláda Roberta Fica nepodporuje Ukrajinu zbraňami, už nazbierali takmer 4 milióny eur na delostreleckú muníciu pre Ukrajinu, informuje v sobotu web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pôvodným cieľom bolo nazbierať 250-tisíc eur, pričom organizátori dúfali, že sa postupne nazbiera milión eur, konštatuje web. Dodáva, že vyzbierané financie pôjdu na českú iniciatívu nákupu munície pre Ukrajinu.

„Poprední ukrajinskí predstavitelia vyjadrili vďaku obyvateľom Slovenska, ktorí na nákup munície pre Ukrajinu vyzbierali milióny eur,“ poznamenáva web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Munícia, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Slováci pomáhajú, na muníciu pre Ukrajinu vyzbierali takmer štyri milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií