Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladí podvodníci zverejnili falošný inzerát, od muža vylákali stovky eur za nový mobil

Na inzerát zareagoval 22-ročný muž, ktorý požadovanú kúpnu cenu zaslal formou bankového prevodu na účet predávajúcich.

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Z trestného činu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva obvinila polícia 18-ročného mladíka a 19-ročnú slečnu, momentálne žijúcich v Pezinku. Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, koncom minulého roka za účelom vylákania peňazí podali prostredníctvom sociálnej siete inzerát, v ktorom ponúkali na predaj nový mobilný telefón za 400 eur, ktorý ale fyzicky nemali.

Na inzerát zareagoval 22-ročný muž, ktorý požadovanú kúpnu cenu zaslal formou bankového prevodu na účet predávajúcich. „Napriek tomu, že prevod bol zrealizovaný, predávajúci tvrdili, že im peniaze stále nedošli. Kupujúcemu doposiaľ nevrátili ani peniaze, ani mu nedodali mobil,“ skonštatovala Ligdayová. Obvinení sú stíhaní na slobode.

Viac k témam: Online podvod, Podvodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladí podvodníci zverejnili falošný inzerát, od muža vylákali stovky eur za nový mobil © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií