fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na mieste ministra spravodlivosti je potrebné mať zorientovaného odborníka a krízového manažéra

Viliam Karas na základe jeho odbornej erudície a dodržiavania morálnych zásad bude podľa Burdu výborným ministrom spravodlivosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Na ministerstva spravodlivosti je potrebné mať zorientovaného odborníka a krízového manažéra, ktorý kľúčové reformy dotiahne, prípadne upraví do funkčnej, kvalitnej a odbornou verejnosťou rešpektovanej podoby.

Uviedol to v súvislosti s nomináciou Viliama Karasa na funkciu ministra spravodlivosti dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Eduard Burda.

Na základe jeho odbornej erudície a dodržiavania pevných morálnych zásad, ktorými je v odbornej obci známy, som presvedčený, že bude výborným ministrom spravodlivosti,“ uviedol v tlačovej správe Burda.

Dekan Burda sa nevyhol ani kritike ministerky spravodlivosti v demisii Márie Kolíkovej (klub SaS). „Jeho predchodkyňa mu zanechala rezort v katastrofálnom stave rozvratu, kvôli zle nastavenej súdnej mape hrozí kolaps justície a zastavenie alebo aspoň výrazné spomalenie pojednávaní. Niektoré už realizované a iné pripravované zmeny v zásadných zákonoch, ktoré presadzovala, môžu destabilizovať fungovanie právneho štátu,“ uviedol Burda.

Viac k témam: Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Na mieste ministra spravodlivosti je potrebné mať zorientovaného odborníka a krízového manažéra © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Auto zrazilo jeleňa, ten parohmi smrteľne zranil spolujazdca
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií