Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko prichádza veľkolepá šou Havasi Symfonic

Po vypredaných arénach, ako Wembley, Carnegie Hall či Opera v Sydney, sa Havasi predstaví v Bratislave a Košiciach.

8.11.2023 (SITA.sk) – Klavírny virtuóz, skladateľ a hudobný vizionár Havasi predstaví svoju symfonickú koncertnú šou exkluzívne prvýkrát na Slovensku. V Bratislave a v Košiciach sa fanúšikovia modernej symfonickej hudby dočkajú úžasného klavírneho predstavenia, ktoré prináša spoločnosť Topfest Management.

Roky tvrdej driny, štúdia klasickej hudby, 30 rokov na scéne a séria hudobných experimentov sa zúročili v novom hudobnom projekte: Havasi Symphonic.

Havasi si ako interpret vážnej hudby vybudoval rozsiahly repertoár, koncertoval vo viacerých mestách po celom svete a vyhral rôzne klavírne súťaže.

Po vypredaných arénach ako londýnska Wembley, Carnegie Hall v New Yorku či Opera v Sydney, predstaví Havasi v Bratislave a Košiciach svoju vlastnú hudbu, ktorá je svieža, vášnivá a zábavná zároveň. V bratislavskej Tipos Aréne – Štadióna Ondreja Nepelu sa to bude 8. novembra a v košickej Steel Aréne v sobotu 11. novembra. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal https://www.ticketportal.sk/event/HAVASI-Symphonic.

Počas tejto takmer trojhodinovej veľkolepej šou Havasi vzdáva hold dedičstvu klasickej hudby, rozmanitosti world music a sile rocku. Na pódiu sa spolu so symfonickým orchestrom predstavia aj svetoví sólisti a publikum si odnesie zážitky až z piatich hudobných scén.

„Hovorí sa, že klavír je kráľom hudobných nástrojov. Je to pekné prirovnanie, pretože umocňuje jeho silu a eleganciu. Vždy som chcel vytvoriť hudobný projekt, ktorý by potvrdil, že klavír má jedinečný aspekt,uviedol Havasi.

Havasi má na konte 5 zlatých a 11 platinových platní, 500 koncertov v 12 krajinách, jeho šou videlo 600 miliónov televíznych divákov a v Maďarsku dosiahol jeho album prvé miesto na iTunes. Je absolventom svetoznámej Hudobnej akadémie Franza Liszta v Budapešti.

Viac k témam: Koncert, Tipos Aréna v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – Na Slovensko prichádza veľkolepá šou Havasi Symfonic © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií