fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku sa vyliečilo z COVID-19 už 558 ľudí

Počas štvrtka (30. 4.) pribudlo na Slovensku sedem prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko eviduje 1403 prípadov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vykonaných bolo doposiaľ celkovo 91.072 testov; len počas štvrtka sa ich spravilo 5150. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 558 ľudí, z toho za štvrtok zaznamenali 34 takýchto prípadov. Celkovo je u nás aktívnych 822 prípadov COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na sociálnej sieti.

Hospitalizovaných je 176 osôb, z toho v 52 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je päť pacientov a na pľúcnej ventilácii jeden.

Snímka obrazovky o
worldometers.info/coronavirus/

Kto sú vyliečení pacienti

Nakazený pacient, ktorý mal potvrdený COVID-19 a následne mu ustúpili príznaky ochorenia COVID-19, musí byť, ešte dva týždne v karanténe.

Ak sa u neho neprejavujú žiadne príznaky ochorenia, musí byť ešte dvakrát negatívne testovaný a napokon je vyhlásený za vyliečeného človeka, ktorý prekonal ochorenie COVID-19. Toto sú vyliečení pacienti podľa WHO.

Liečba COVID-19

Nový koronavírus COVID-19 je vírusové ochorenie a zaraďujeme ho medzi kvapôčkovú infekciu. Na koronavírus neúčinkujú žiadne antibiotiká. Overená očkovacia látka zatiaľ neexistuje. Liečba je symptomatická. U ľudí infikovaných novým koronavírusom sa zahajuje podporná liečba, ktorá zmierňuje príznaky infekcie.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: pribudlo 28 ľudí, z týchto okresov

K podpornej liečbe sa využívajú bežne dostupné lieky. Liečba je individuálna a vychádza z konkrétnych potrieb pacienta. Väčšina ľudí, ktorí sa nakazia, má mierny priebeh ochorenia a zotaví sa. U starších ľudí, osôb s oslabenou imunitou či pridruženými chronickými ochoreniami je väčšia pravdepodobnosť vážnejšieho priebehu ochorenia. Príznaky nákazy ako sú napríklad horúčka alebo zápal môžu skomplikovať aj tehotenstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií