fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na východ Číny mieri tajfún Hinnamor, ktorý zasiahne aj Japonsko, vietor má dosiahnuť 175 kilometrov za hodinu

Očakáva sa, že tajfún prinesie silný dážď aj na Kórejský polostrov, čo bude znamenať riziko záplav.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Mestá na východe Číny prerušili trajektovú dopravu a rozhodli o zatvorení škôl a Japonsko v nedeľu zrušilo letecké spoje s ostrovom Okinava, keďže k obom krajinám sa blíži tajfún Hinnamnor, ktorý je od začiatku tohto roku najsilnejšou búrkou vo svete.

Mesto Šanghaj zastavilo trajektovú prepravu a nasadilo viac ako 50-tisíc policajtov, aby pomáhali záchranárom a riadili dopravu pri odchode ľudí z ohrozených oblastí. Východočínske mesto Wen-čou prikázalo, aby sa v pondelok nevyučovalo na nijakých školách.

Podľa hongkonských meteorológov sa bude tajfún Hinnamnor presúvať na sever do Východočínskeho mora, pričom ho bude sprevádzať vietor s maximálnou rýchlosťou 175 kilometrov za hodinu.

Očakáva sa, že tajfún prinesie silný dážď aj na Kórejský polostrov, čo bude znamenať riziko záplav.

Viac k témam: Extrémne počasie, tajfún Hinnamnor
Zdroj: Webnoviny.sk – Na východ Číny mieri tajfún Hinnamor, ktorý zasiahne aj Japonsko, vietor má dosiahnuť 175 kilometrov za hodinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií