Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú najkrajšie vianočné piesne, ktoré zbožňujeme už roky

Najkrajšie vianočné piesne bežne znejú obchodnými centrami už týždne pred vianočnými sviatkami.

Kým niektorí to považujú za otravné, iní sa tešia, pretože tie hity jednoducho zbožňujú.

Najznámejšie vianočné piesne: Last Christmas

Čo by to bol za rebríček vianočných piesní, keby tam nebola legendárna skladba Last Christmas od skupiny Wham! Krásna a melodická pieseň od Georga Michaela a Andrewa Ridgeleyho patrí medzi najhranejšie a  najkrajšie vianočné piesne a dokážeme ju počúvať aj niekoľkokrát za deň. Videoklip si pozreli stovky miliónov fanúšikov a ich počet stále narastá.

All I Want For Christmas Is You

Hit speváčky Mariah Carey nie je len o Vianociach, ale aj láske. Naspievala ju pre jej vtedajšieho manžela a v klipe sa krásna a štíhla premáva v červenom po snehu a rozdáva darčeky. Patrí medzi vianočné piesne, ktoré sa objavili aj vo filme – v Láske nebeskej rozplakala nejedno ženské oko.

Let It Snow!

Kto by netúžil po bielych Vianociach? Keď nesneží, tak sneh môže byť aspoň v krásnej piesni od Sammyho Cahna z roku 1945. Mala taký veľký úspech, že ju prespievali aj  Dean Martin, Frank Sinatra či Rod Stewart.

Happy X-mas (War is Over)

John Lennon a Yoko Ono mali vždy iný pohľad na svet. Tak vznikla aj pieseň Happy X-mas (War is Over), ktorá nemala spievať o sviatkoch. Mala bojovať proti vojne vo Vietname, ale aj napriek tomu sa zaradila medzi najznámejšie a najkrajšie vianočné piesne.

Driving Home For Christmas

Predstavte si, že ste ďaleko od svojej rodiny a tešíte sa na to, ako pôjdete za nimi domov a užijete si krásne chvíle. V aute vám budú hrať vianočné piesne a budete sa usmievať. Chris Rea jednu takú spieva a Driving Home For Christmas je jednou z najkrajších vianočných melódií.

Jingle Bell Rock

Rolničky si spievajú deti v škôlkach, dospelí si bežne pospevujú aj Jingle Bell Rock od Bobbyho Helmsa. Nestarnúca klasika patrí nielen do rádií, objavila sa v mnohých amerických vianočných filmoch a vždy navodí tú správnu atmosféru.

Slovenská klasika

Slovenské vianočné piesne môžu byť rovnako krásne a chytľavé ako tie, ktoré prichádzajú zo zahraničia. Každý deň budú vraj Vianoce od skupiny Lojzo a Mekyho Žbirku roztopí aj toho najzarytejšieho odporcu Vianoc. Tichá noc znie domácnosťami na Štedrý večer a Najkrajšie Vianoce od IMT Smile sú ako balzam na dušu. Paľo Habera spieval o tom, ako písal List Ježiškovi a v piesni Svet lásku má si vychutnávame aj hlas majstra Karla Gotta.

Tak si poprajme Šťastné a veselé od Dušana Grúňa!

Prečítajte si tiež:

Vianočné filmy, ktoré Slováci milujú: Nájdete tu aj ten váš?

Zdroj: student.dnes24.sk  cas.sk  markiza.sk  sme.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií