fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vianočné filmy, ktoré Slováci milujú: Nájdete tu aj ten váš?

Patríte k tým, ktorí sa veľmi tešia na to, ako si na Vianoce dajú koláčik pri dobrom televíznom programe? Máme pre vás tipy na úžasné vianočné filmy, ktoré si jednoducho užijete.

Máte tip? napíšte nám mailom

Bez nich to na Vianoce nejde. Nepozerajú ich len deti, ale aj ich rodičia a starí rodičia. Už roky milujeme Tri oriešky pre Popolušku, Mrázika, Pyšnú princeznú, Princeznú so zlatou hviezdou na čele, Perinbabu, Kráľa drozdiu bradu, Šílene smutnú princeznu alebo Cisárovho pekára a Soľ nad zlato. Neľahké osudy hlavných hrdinov končia happy endom a na konci si niekedy utrieme aj slzičku dojatia. Niektoré pasáže poznáme naspamäť, a napriek tomu si ich púšťame zasa. Nie preto, lebo by nebolo nič nové, ale preto, lebo klasické vianočné filmy prinášajú kúsok radosti a šťastia.

Komédie, bez ktorých by Vianoce neboli Vianocami

Slovenské a české vianočné filmy sa točia každoročne, ale mnohé z nich sa kvalitou nevyrovnajú tým, ktoré milovali aj naši rodičia. S tebou ma baví svet, Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, Ako dostať tatínka do polepšovne, Pelíšky, Sněženky a machři alebo Dobrý voják Švejk si vychutnáte v pohodlí domova vždy rovnako. Smiech je nákazlivý a lieči, tak prečo sa nezasmiať pri dobrom filme?

Prečítajte si tiež:
Ak ste niekedy videli pokémonov alebo Naruta, tak tento animák si určite nenechajte ujsť!

Sám doma

Aké by to boli Vianoce bez filmov Sám doma? Macaulay Culkin ako Kevin McCallister nás baví od roku 1990 a prináša nám nostalgický pohľad na život, keď nás ešte neovládali moderné technológie. Chlapec, ktorého rodičia nechali na Vianoce doma, rozosmieva všetky generácie a ukazuje nám, aké ťažké je byť bez rodiny počas najkrajších sviatkov roka. Možno vám aj vaši súrodenci “lezú na nervy”, ale vianočné filmy vám ukážu, že to určite nie je také zlé.

Vianočné filmy plné romantiky – Láska nebeská

Patrí ku klasike, ktorú milujú ľudia na celom svete. Vianočné filmy sú obyčajne plné krásnych momentov a v Láske nebeskej to platí dvojnásobne. Film pozostáva z rôznych milostných príbehov, s ktorými sa stretáva vo svojom živote každý človek. Zamilujte si Londýn! Pozrite si príbeh zamilovaného novozvoleného premiéra, predavača sendvičov, ktorý nevie zbaliť dievča, spisovateľa, ktorý si zlomené srdce lieči vo Francúzsku alebo starnúcu hudobnú hviezdu, ktorá sa chce vrátiť. Budete sa usmievať, možno budete mať aj slzy v očiach. No ten vianočný pocit vás zahreje pri srdci.

Prečítajte si tiež:
Desivá mníška z hororu The Conjuring 2 sa vracia v samostatnom filme, ktorý predstaví jej zrod. Pozrite si trailer

Trochu napätia i streľby

Aj keď tieto filmy nie sú len o radosti a úsmeve, k vianočným u nás určite patria! Na svoje si na Vianoce prídu aj páni a dámy, ktorí milujú  čierny humor, akcie, streľbu, napätie alebo strach. Santa je úchyl! Patrí medzi netradičné vianočné filmy a zahral si tu Billy Bob Thornton. Podvodníci  prezlečení za Santu a elfa ničia vianočnú atmosféru a vylúpia každý obchod. Hororová akčná komédia Gremlins je o zlomyseľných príšerkách, ktoré terorizujú mesto. Akčné filmy ako Smrtonosná zbraň alebo Smrtonosná pasca sú kultové a ocení ich každý správny fanúšik kvalitných prestreliek a akcie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií