fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minimalistické Vianoce lákajú čoraz viac ľudí: Zažite pravé čaro sviatkov aj vy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Minimalistické Vianoce môžu znieť ako utópia. Väčšinou sme totiž zvyknutí na to, že je všetkého veľa. Vidíme to v nákupných centrách i malých obchodíkoch. Kam sa podelo skutočné čaro Vianoc?

Minimalistické Vianoce začínajú zamyslením

Naozaj je to tak, každý chce mať čo najkrajšie sviatky. Od novembra nás “masírujú” reklamy a upozorňujú nás na to, čo si môžeme kúpiť za perfektnú cenu a ak na to nemáme, môžeme si jednoducho požičať. Nepočuť o tom, že je to čas lásky, pokoja a smiechu s rodinou. A tak, uštvaní rodičia vyrážajú do obchodov, aby nakúpili veľké množstvo hračiek a darčekov pre všetkých, aby sa nestalo, že niekto iný vás predbehne. Upokojte sa a zhlboka sa nadýchnite. Takto to presa byť nemusí. Spomeňte si, aké krásne to bolo, keď ste boli deti. Nestačilo vám vtedy ku šťastiu menej? Minimalistické Vianoce predsa môžu byť tie najkrajšie. Premyslite si, kto čo potrebuje a urobilo by mu to najväčšiu radosť. Deti nepotrebujú polovicu hračkárstva, aby sa vedeli krásne zahrať. Stanovte si rozpočet a držte sa ho.

Prečítajte si tiež:
Reklamná kampaň ukazuje, ako by to vyzeralo, keby si muži a ženy vymenili role na fotografiách

Nemrhajte jedlom

Pred Vianocami majú ľudia plné košíky, akoby sa blížil koniec sveta. Kupujú veci do zásoby alebo pre istotu a chladničky doma praskajú vo švíkoch. Výsledkom bývajú pokazené žalúdky, žlčníkové záchvaty, opica alebo kilá navyše. Potraviny dnes zoženiete celoročne, tak prečo ich nakupovať viac len preto, lebo sú sviatky? Minimalistické Vianoce sú predsa o inom, nie o prejedení sa pri Popoluške. A to nehovoríme o tom, koľko jedla sa vyhodí a zbytočne sa vytvorí nový odpad. Pokojne si kúpte niečo, čo si cez rok nedovolíte. Urobte si radosť, je to dovolené. Ale všetko s mierou.

Minimalistické Vianoce lákajú čoraz viac ľudí. Ukazujú na skutočné kúzlo sviatkov
Pixabay.com

Každý rok nová výzdoba?

V obchodoch bežne nájdete desiatky druhov ozdôb alebo sviečok, každý rok je trendom iná farba. Položte si otázku, či si ich naozaj musíte kúpiť.  Chcete ich alebo ich potrebujete? Minimalistické Vianoce nepotrebujú veľa – stačí stromček, adventný veniec, nejaký venček na dvere a možno pár ihličnatých halúzok do vázy. Menej výzdoby zaberie menej času, menej upratovania, vybaľovania i balenia a bude možno aj krajšia ako susedov dom, ktorý bude žiariť až na koniec ulice.

Prečítajte si tiež:
Medvedík čistotný chcel zjesť mužovi mango. Ten ho polial benzínom a podpálil
minimalistické Vianoce
pixabay.com

Čas lásky

Znie to ako klišé, ale to je naozaj skutočným posolstvom Vianoc. Kašlite na stres a zhon. Inak budete 24. decembra unavení, nervózni a podráždení na svojich najbližších, s ktorými by ste si tento čas mali vychutnať najviac. Spomaľte. Poupratujte tak, ako po iné dni. Ježiško nebude kontrolovať prach na skrini alebo v pohároch na poličke. Pečte pre rodinu, nie pre celé sídlisko. Pošlite vzdialenej rodine pohľadnice. Urobte si varené vínko a pustite si obľúbené vianočné filmy. Zoberte deti, muža, priateľov na vianočné trhy a obdivujte svetlá, vône a ten krásny ruch. Zahrajte si pod stromčekom spoločenské hry alebo dočítajte knihu, ktorá je už dlho len tak položená na nočnom stolíku. A nezabudnite povedať svojim najbližším, ako ich ľúbite.

Vianoce
Pixabay.com

Prečítajte si tiež:

Vianočné filmy, ktoré Slováci milujú: Nájdete tu aj ten váš?

Zdroj: vitarian.sk  minimalistka.sk  lolibbrik.sk  damskajazda.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií