Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nová Perinbaba bude na obrazovkách už budúce Vianoce

Tvorcovia sľubujú, že nová Perinbaba by mala byť na televíznych obrazovkách budúce Vianoce. Hlavným hrdinom bude syn Alžbetky a Jakuba.  

Pokračovanie pod reklamou

Tohtoročné sviatky radosti a pokoja sú už za rohom a k nim neodmysliteľne patria aj rozprávky. Niektorí majú radi americkú klasiku Sám doma, iní zase niečo zo slovenskej filmovej tvorby. Zrejme nám dáte za pravdu, že najväčší úspech má každoročné vysielanie rozprávok Popoluška a Perinbaba.

Nová Perinbaba nadväzuje na pôvodný príbeh

Pokračovanie úspešnej rozprávky Perinbaba a dva svety opäť režíruje Juraj Jakubisko. Doma aj v zahraničí sa preslávil filmami ako Bathory, Tisícročná včela, Kristove roky či Nevera po Slovensky. Jeho filmy sa vyznačujú osobitou poetikou, bizarnosťou a hravosťou, a tak nečudo, že dostal prezývku slovenský Fellini. 

Prečítajte si tiež:
Vražda Jána a Martiny otriasla Slovenskom: Dnes začal súd

Nakrúcanie rozprávky Perinaba 2 bolo ukončené už počas leta a do kín sa dostane vo februári 2020. Na televíznych obrazovkách bude mať premiéru počas budúcoročných Vianoc. Hlavnou postavou Perinbaby bude syn Alžbety a Jakuba – Tomáš. Postavu mladého chlapca si zahrá známy herec a YouTuber Lukáš Frlajs.  

https://www.instagram.com/p/B0YwtfFIl-P/

Po svojich rodičoch zdedil mimoriadnu zručnosť, a tak sa bude aj príbeh odvíjať od jeho putovania svetom za hľadaním lásky.

Špeciálne efekty

Vďaka novším technológiám mal Juraj Jakubisko možnosť oživiť pôvodnú Perinbabu s tvárou talianskej herečky Giulietty Masiny. Špeciálne efekty však použil do celého filmu. 

https://www.instagram.com/p/B0TMKHEo6VB/

„Trochu sa bojím, či už toho nie je veľa. Dávame tam toľko fantázie, že mám pocit, že sa musím začať mierniť. Človek, keď môže, si potom začne strašne vymýšľať,” konštatuje slovenský režisér Juraj Jakubisko.

Vo filme spoznáte aj známe herecké tváre. Filmové obsadenie nevyberal Juraj Jakubisko podľa slávy či obľúbenosti hercov, ale podľa ich charakterov. Mladú zubatú hrá Sabina Skalická, vo filme sa však objavia aj Ivan Romančík, René Štúr či Klára Cibulová.  

Prečítajte si tiež:
Vianočné pohľadnice so Svätou rodinou vo vojnových zónach!

Tešíte sa na novú Perinbabu? Dajte nám vedieť, ktorá rozprávka je u vás počas vianočného obdobia na prvom mieste.

Pokračovanie pod reklamou

Zdroj: aktuality.sk 

 

 

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií