Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najobávanejší útočník je údajne Connor McDavid, prestížne trofeje NHL sa však udeľujú aj za najštýlovejšieho hráča

Toto ešte nie sú výsledky odovzdávania prestížnych koncosezónnych trofejí v NHL, ale závery z ankety hráčskej asociácie NHLPA.

11.4.2024 (SITA.sk) – Najlepší útočník je Connor McDavid, najlepší obranca Cale Makar a medzi zámorskými hokejovými brankármi kraľuje Andrej Vasilevskij. Toto ešte nie sú výsledky odovzdávania prestížnych koncosezónnych trofejí v NHL, ale závery z ankety hráčskej asociácie NHLPA, kde si najlepších medzi sebou zvolia sami hráči.

Počas sezóny 2023/2024 dostalo 639 hráčov od NHLPA šancu odpovedať na 15 otázok. Od klasických kategórií o najlepších hráčov na jednotlivých pozíciách volili medzi sebou aj najlepšieho tvorcu hry, najkompletnejšieho hráča či najlepšie sa obliekajúceho hokejistu.

Suverénne ovládol kategóriu útočníka

Kapitán Edmontonu McDavid suverénne ovládol kategóriu o útočníka, ktorého by ste chceli mať vo svojom tíme, keď dostal 48,71% všetkých hlasov. Druhý skončil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby (11,58%) a tretí Nathan MacKinnon z Colorada (6,59).

Suverénny bol aj Cale Makar z Colorada v kategórii o najžiadanejšieho obrancu, keď dostal 56,38% hlasov. Nasledujú Victor Hedman z Tampy Bay (10,50%) a Roman Josi (4,52%). V hlasovaní o hráča najlepšie ovládajúceho svoju hokejku vyhral opäť McDavid s 35,53% hlasov pred Patrickom Kanom z Detroitu (20,89%) a Jackom Hughesom z New Jersey (8,06%).

Najlepší tvorca hry

Najkompletnejší hokejista je Sidney Crosby (38,37) pred Aleksandrom Barkovom z Floridy (14,60) a Anžem Kopitarom z Los Angeles (8,15). Časť ankety o hráča, proti ktorému by ste nechceli hrať, ale chcete ho mať vo svojom tíme, vyhral kapitán Bostonu Brad Marchand (29,18) pred McDavidom (17,48) a Matthewom Tkachukom z Floridy (7,57).

Najlepším tvorcom hry je podľa hráčov NHL Rus Nikita Kučerov z Tampy Bay (28,47), ktorý zdolal v tejto časti ankety McDavida (20,91) a Leona Draisaitla (8,96). Najväčší kráľ vo svojej obrannej tretine je švédsky obor z Tampy Bay Hedman a najväčší suverén na buly Ryan O´Reilly z Nashvillu.

Najštýlovejší hráč

Špeciálnu kategóriu o najštýlovejšieho hráča v obliekaní vyhral Čech David Pastrňák. Kanonier Bostonu je známy svojimi lákavými outfitmi a častými zmenami štýlu. Pastrňák s 15,02% hlasov zdolal aj švédskeho módneho guru z Toronta Williama Nylandera (12,17%) a jeho spoluhráča Austona Matthewsa (10,46).

V otázke o najlepšiu fanúšikovskú atmosféru v prospech domáceho tímu zvíťazila T-Mobile Arena v Las Vegas (31,36) pred PNC Arenou v Raleighu (16,31), kde hráva svoje domáce zápasy Carolina. Tretia skončila bostonská TD Garden (15,59). Najlepší ľad majú v Bell Centre v Montreale (34,48) a najviac hráčov NHL by si rado zahralo zápasy v rámci tzv. Global Series v Taliansku (11,95).

Viac k témam: Hráčska asociácia NHL (NHLPA), Ocenenie
Zdroj: SITA.sk – Najobávanejší útočník je údajne Connor McDavid, prestížne trofeje NHL sa však udeľujú aj za najštýlovejšieho hráča © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií