Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pripravuje mobilizáciu v okupovanej časti ukrajinskej Záporožskej oblasti, upozorňujú Briti

Pôjde o prvý návrh na okupovaných územiach Záporožskej oblasti od jej okupácie Ruskom, uvádzajú britské spravodajské služby.

5.5.2024 (SITA.sk) – Rusko má zámer vykonať vojenskú brannú povinnosť v okupovaných častiach ukrajinskej Zaporižžskej oblasti. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Briti pripomenuli, že Kremľom dosadený predstaviteľ v okupovanej časti Zaporižžskej oblasti podpísal „dekrét“, v ktorom sa uvádza, že Rusko pripravuje potrebnú infraštruktúru a opatrenia na odvod v okupovaných častiach regiónu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pôjde o prvý návrh na okupovaných územiach Zaporižžskej oblasti od jej okupácie Ruskom, uvádzajú britské spravodajské služby.

Ako bolo zdôraznené v podpísanom dokumente, Rusko považuje tento návrh za spôsob, ako uspokojiť potrebu ruských ozbrojených síl na dodatočný personál.

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko pripravuje mobilizáciu v okupovanej časti ukrajinskej Záporožskej oblasti, upozorňujú Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií