Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Posledné ruské útoky na ukrajinský energetický systém spôsobili škody za viac ako miliardu dolárov

Najväčšie škody v dôsledku masových útokov utrpeli tepelné a hydrogeneračné zariadenia, ako aj elektrické prenosové sústavy.

5.5.2024 (SITA.sk) – Ruské útoky na ukrajinský energetický systém spôsobili v ostatných mesiacoch škody za viac ako miliardu dolárov, pričom tieto škody budú narastať. Ako referuje web epravda.com.ua, povedal to ukrajinský minister energetiky Herman Haluščenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Najväčšie škody v dôsledku masových útokov utrpeli tepelné a hydrogeneračné zariadenia, ako aj elektrické prenosové sústavy. Zároveň pokračujú každodenné útoky na rôzne druhy energetických zariadení dronmi, balistikou, či delostrelectvom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

„Dnes hovoríme o škodách vo výške viac ako miliardy dolárov. Útoky však pokračujú a je zrejmé, že straty budú narastať,“ povedal Haluščenko. Vďaka priaznivému počasiu je v súčasnosti možné dopĺňať energetický systém obnoviteľnými zdrojmi energie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Posledné ruské útoky na ukrajinský energetický systém spôsobili škody za viac ako miliardu dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií