fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Národná púť v Šaštíne vrcholí na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, pútnici si pripomínajú aj vlaňajšiu návštevu pápeža

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie vo štvrtok 15. septembra je v Šaštíne pripravený celodenný program s viacerými omšami.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, vyvrcholí v Šaštíne – Strážach v okrese Senica vo štvrtok 15. septembra svätou omšou o 10:00. Homíliu počas nej prednesie nitriansky diecézny biskup Viliam Judák.

Tohtoročná Národná púť sa koná rok po návšteve pápeža Františka na Slovensku a v Šaštíne, pútnici si preto pripomenú aj túto udalosť.

Duchovné podnety pápeža Františka

Pútnici podľa bratislavského arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska Stanislava Zvolenského nadviažu na duchovné podnety z minuloročnej návštevy Svätého otca Františka.

„Prežívame mimoriadne náročné obdobie, pociťujeme to v celej spoločnosti, v našich rodinách i v našom osobnom živote. Duchovné spoločenstvo pútnikov v Šaštíne je každý rok jedinečným miestom, kde sa vieme na príhovor Sedembolestnej jednoduchšie otvoriť a prijať Božie podnety do nášho svedomia,“ uviedol arcibiskup Zvolenský v pozvánke na Národnú púť.

Omša a Modlitba za Slovensko

Púť otvorila v stredu 14. septembra o 18:30 svätá omša a program Modlitba za Slovensko, ktorý pripravil režisér Kamil Žiška.

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie vo štvrtok 15. septembra je v Šaštíne pripravený celodenný program s viacerými omšami, aktivitami pre rodiny či koncertmi.

Prečítajte si tiež:
Vodičovi Peugeotu vošiel do cesty Mercedes, nehoda stála mladého muža život (foto)

Katolícka cirkev na Slovensku si sviatok Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, pripomína vždy 15. septembra.

Tento deň je na Slovensku dňom pracovného pokoja. Národnou svätyňou Sedembolestnej Panny Márie na Slovensku je chrám v Šaštíne.

Národná púť k patrónke Slovenska do Šaštína sa koná po stáročia, oficiálne od roku 1732, keď bola socha Sedembolestnej vyhlásená za milostivú.

Každoročne navštívi Šaštín počas tejto púte 20-tisíc až 30-tisíc pútnikov. Boli medzi nimi v roku 1995 aj pápež Ján Pavol II. a minulý rok pápež František.

Viac k témam: Cirkev, Púť v Šaštíne, Sedembolestná Panna Mária
Zdroj: Webnoviny.sk – Národná púť v Šaštíne vrcholí na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, pútnici si pripomínajú aj vlaňajšiu návštevu pápeža © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií