Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecko tento rok čaká pokles hospodárstva, tvrdí panel ekonomických expertov

Marcová prognóza panelu rátala s tým, že nemecký hrubý domáci produkt sa v tomto roku zväčší o 0,2 percenta.

8.11.2023 (SITA.sk) – Nemecké hospodárstvo sa v tomto roku podľa vládneho panelu nezávislých ekonomických poradcov zmenší o 0,4 percenta a v budúcom roku dosiahne len relatívne mierny rast, a to na úrovni 0,7 percenta. Panel to uviedol v správe, ktorú zverejnil v stredu.

Marcová prognóza panelu rátala s tým, že nemecký hrubý domáci produkt sa v tomto roku zväčší o 0,2 percenta a v roku 2024 posilní o 1,3 percenta. Šéfka panelu Monika Schnitzerová uviedla, že „hospodárske oživenie v Nemecku sa oneskoruje a stále ho spomaľuje energetická kríza a zníženie reálnych príjmov v dôsledku inflácie“.

Schnitzerová dodala, že obchodné prostredie Nemecka sťažilo zvyšovanie úrokových sadzieb centrálnych bánk a ekonomická slabosť v Číne. Vysoké úroky podľa nej okrem toho tlmia domáce nemecké investície a stavebníctvo.

Viac k témam: Inflácia, nemecké hospodárstvo, Stavebníctvo, úrokové sadzby, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Nemecko tento rok čaká pokles hospodárstva, tvrdí panel ekonomických expertov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií