fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neymarovi a jeho otcovi hrozí pokuta a väzenie, pred súd sa postavia spolu s bývalým prezidentom FC Barcelona

Hviezdny futbalista je tiež obvinený z toho, že zatajil skutočnú hodnotu svojho prestupu z FC Santos do Barcelony.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Brazílsky futbalista Neymar sa 17. októbra tohto roka postaví pred súd v španielskej Barcelone v prípade nezrovnalostí okolo jeho prestupu do FC Barcelona z brazílskeho FC Santos v roku 2013.

Odňatie slobody na dva roky

Tridsaťročný hviezdny útočník Paríža St.-Germain bude so svojím otcom a zároveň agentom čeliť obvineniam z korupcie, obom hrozí trest odňatia slobody na dva roky a pokuta vo výške 10 miliónov eur.

Bývalý prezident katalánskeho veľkoklubu Sandro Rosell je obvinený z korupcie a podvodu, hrozí mu päťročné väzenie a pokuta 10 miliónov eur.

Prokurátor začal trestné stíhanie na základe podnetu od brazílskej investičnej skupiny DIS, ktorá sprostredkovala Neymarov prestup do Španielska a mala dostať 40 percent z prestupovej sumy. Obžalovaní údajne zatajili skutočnú hodnotu transferu, aby mohli zaplatiť DIS nižšiu províziu.

Neymar obvinenia odmieta

Neymar a jeho otec odmietajú obvinenia, pričom v tej istej veci už vypovedali na súde v Madride pred piatimi rokmi.

FC Santos oficiálne dostal za prestup Neymara 17,1 milióna eur, ale podľa žalobcu FC Barcelona v skutočnosti zaplatila brazílskemu klubu 25,1 milióna eur.

Prečítajte si tiež:
Chorvátsky stopér Gvardiol môže byť najdrahším obrancom v histórii, tvrdí jeho niekdajší kouč z Dinama Záhreb

Spoločnosť DIS tým pádom prišla o 3,2 milióna eur. Podľa súdneho spisu DIS zaplatila za 40 percent Neymarových hráčskych práv 5 miliónov brazílskych realov (asi 920-tisíc eur) ešte v roku 2009.

Fotogaléria: Neymar

Viac k témam: Futbalista, Korupcia, Obvinenie, Športová korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Neymarovi a jeho otcovi hrozí pokuta a väzenie, pred súd sa postavia spolu s bývalým prezidentom FC Barcelona © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií