fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príbeh o prepade domu a možnej streľbe zabral, Popradčanka skočila na lep podvodníkovi a prišla úspory

Páchateľ sa predstavil ako policajt a varoval ju pred prepadom, peniaze jej poradil vložiť do kontajnera.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dôverčivá 82-ročná Popradčanka prišla v utorok telefonickým podvodom o 11-tisíc eur. Podľa hovorkyne prešovskej krajskej polície Jany Ligdayovej jej v čase obeda zatelefonoval neznámy muž pod zámienkou, že sa chystá prepad jej rodinného domu.

Hrozba streľby pred domom

Predstavil sa ako policajt a požadoval od nej, aby dala všetku svoju finančnú hotovosť, ako aj cenné predmety, do tašky. Tú jej odporučil vložiť do kontajnera pred domom. Upozornil ju, aby sa nezdržiavala pred oknom, pretože pri prepade sa môže strieľať.

„Ubezpečil ju, že len čo chytia páchateľa, budú jej všetky cennosti i peniaze vrátené. Dôverčivá Popradčanka urobila presne tak, ako jej bolo povedané, do igelitového vreca vložila 7 400 eur i cenné predmety, ktoré v dome mala. Vznikla jej celková škoda vo výške viac ako 11-tisíc eur,“ informovala hovorkyňa.

Sofistikované metódy

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, ktorý vedie trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Prečítajte si tiež:
Heger sa stretne so Sulíkom cez víkend, nechce len dovládnuť, ale ukázať ľuďom výsledky

„Sofistikovanosť páchateľov nemá hraníc. Konajme s rozvahou a overme si danú situáciu buď u svojich blízkych, alebo na polícii. Stačí jeden telefonát na linku 158, kde budete správne usmernení a páchateľ nemá šancu,“ upozornila Ligdayová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podvod, Senior, Úspory
Zdroj: Webnoviny.sk – Príbeh o prepade domu a možnej streľbe zabral, Popradčanka skočila na lep podvodníkovi a prišla úspory © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií