Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nikki Haleyová ukončí svoju prezidentskú kampaň, neplánuje však podporiť Trumpa

Donald Trump ostáva ako jediný zostávajúci hlavný kandidát.

6.3.2024 (SITA.sk) – Bývalá americká veľvyslankyňa pri Organizácii Spojených národov Nikki Haleyová ukončí svoju prezidentskú kampaň po tom, čo počas volebného super utorka utrpela veľkú prehru.

Jej rozhodnutie tak zanechá exprezidenta Donalda Trumpa ako jediného zostávajúceho hlavného kandidáta pre nomináciu Republikánskej strany do nadchádzajúcich prezidentských volieb.

O úmysle Haleyovej hovorili traja ľudia s priamymi vedomosťami o ňom, ktorí si želali zostať v anonymite. Ona sama by to mala oznámiť neskôr počas dňa.

Prvá významná rivalka

Niekdajšia guvernérka Južnej Karolíny neplánuje v rámci jej oznámenia podporiť Trumpa. Namiesto toho ho pravdepodobne povzbudí, aby si získal podporu koalície umiernenejších republikánov a nezávislých voličov, ktorí ju podporili.

Haileyová bola prvá významná rivalka Trumpa v boji o republikánsku kandidatúru, do ktorého sa pridala vo februári 2023.

Trump je pohltený chaosom

Záverečnú fázu svojej kampane strávila agresívnym varovaním Republikánskej strany pred objatím Trumpa, o ktorom tvrdila, že je príliš pohltený chaosom a osobnými problémami na to, aby porazil prezidenta Joea Bidena.

Jej odchod uvoľňuje priestor pre Trumpa, aby sa sústredil na jeho pravdepodobnú odvetu s demokratom Bidenom v prezidentských voľbách. Obaja politici sú na ceste, aby získali nominácie ich strán do volieb. Americké prezidentské voľby sa uskutočnia 5. novembra.

Viac k témam: americké prezidentské voľby, Americký exprezident, Americký prezident, Prezidentská kampaň
Zdroj: SITA.sk – Nikki Haleyová ukončí svoju prezidentskú kampaň, neplánuje však podporiť Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií