fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O post primátora vo Zvolene zabojuje šesť kandidátov, o kreslo sa uchádza známy kriminalista či bývalý europoslanec

Celkom 110 kandidátov sa v šiestich volebných obvodoch uchádza o 25 poslaneckých stoličiek vo zvolenskom mestskom zastupiteľstve.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – O post zvolenského primátora sa uchádzajú šiesti kandidáti. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných kandidátov zverejneného mestskou volebnou komisiou vo Zvolene.

Celkom 110 kandidátov sa v šiestich volebných obvodoch uchádza o 25 poslaneckých stoličiek vo zvolenskom mestskom zastupiteľstve.

Kandidáti na primátora

Kandidatúru na kreslo primátora mesta pod Pustým hradom odobrila komisia pre nezávislú kandidátku advokátku Dominiku Árvaiovú a rovnako pre nezávislého kandidáta finančného riaditeľa Vladimíra Maňku, ktorý už v minulosti na tomto poste pôsobil a bol tiež poslancom Národnej rady SR, poslancom Európskeho parlamentu za stranu Smer-SD a tiež predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja.

O post primátora vo Zvolene sa bude tretíkrát ako nezávislý kandidát uchádzať aj bývalý kriminalista, publicista a mestský poslanec Matej Snopko. Primátorom chce byť aj podnikový manažér a súčasný viceprimátor Zvolena Jaroslav Stehlík.

Súčasná primátorka o post nezabojuje

K doteraz známym uchádzačom o kreslo primátora vo Zvolene pribudol aj piaty nezávislý kandidát inovačný manažér Jozef Dobroslav Pinka. Jediným straníckym kandidátom je konateľ obchodnej spoločnosti Samir Moumani za politickú stranu Dobrá voľba a Umiernení.

Prečítajte si tiež:
Súd rozhodne čoskoro o väzbe Kaliňáka, pobyt za mrežami hrozí aj ďalším obvineným

Dvojnásobná primátorka Lenka Balkovičová sa o svoje súčasné kreslo už uchádzať nebude, ale pre Zvolenčanov chce naďalej pracovať z pozície poslankyne mestského a krajského zastupiteľstva.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov na sobotu (29. októbra).

Viac k témam: Komunálne voľby, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – O post primátora vo Zvolene zabojuje šesť kandidátov, o kreslo sa uchádza známy kriminalista či bývalý europoslanec © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií