Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrancovia Azovstaľu sa z Turecka vracajú do vlasti. Privádzame našich hrdinov domov, povedal Zelenskyj (video)

Pätica veliteľov bola medzi 215 ukrajinskými obrancami, ktorých oslobodili v rámci výmeny zajatcov s Ruskom ešte v septembri 2022.

8.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskí vojenskí velitelia, ktorí bránili oceliareň Azovstaľ v ukrajinskom meste Mariupoľ, sa vracajú z Turecka do vlasti. Na sociálnych sieťach to oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý bol v Turecku v rámci jeho cesty po Európe. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vraciame sa domov z Turecka a privádzame našich hrdinov domov,“ uviedol Zelenskyj, ktorý tiež zverejnil video s obrancami Azovstaľu v lietadle.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pätica veliteľov bola medzi 215 ukrajinskými obrancami, ktorých oslobodili v rámci výmeny zajatcov s Ruskom ešte v septembri 2022. Na základe dohody s Ruskom však mali piati lídri pluku Azov zostať v Turecku až do konca vojny, pričom tam boli pod osobnými zárukami ochrany a bezpečnosti tamojšieho prezidenta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Azovstaľ, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Obrancovia Azovstaľu sa z Turecka vracajú do vlasti. Privádzame našich hrdinov domov, povedal Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií