fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Okupanti nepriamo vyhlásili nezávislosť Záporožskej oblasti, falošne označili Ukrajincov ako dočasných žiadateľov o azyl

Údajnú nezávislosť regiónu od Ukrajiny ruskí okupanti vyhlásili tým, že falošne označili ukrajinských občanov vstupujúcich do oblasti ako dočasných žiadateľov o azyl.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Okupačné úrady v ukrajinskej Záporožskej oblasti nepriamo vyhlásili nezávislosť. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Distribúcia formulárov

Údajnú nezávislosť regiónu od Ukrajiny ruskí okupanti vyhlásili tým, že falošne označili ukrajinských občanov vstupujúcich do oblasti ako dočasných žiadateľov o azyl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nariadenie zavedené kolaborantmi spolupracujúcimi s Ruskom vyžaduje registráciu ukrajinských a ruských občanov a distribúciu dočasných identifikačných formulárov pre všetky „osoby bez štátnej príslušnosti“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Falošná klasifikácia Ukrajincov

Ruské právo definuje utečenca ako osobu, „ktorá sa nachádza mimo krajiny svojej štátnej príslušnosti alebo obvyklého pobytu“. Ruské okupačné úrady tak falošne klasifikujú všetkých Ukrajincov vstupujúcich na okupované územia v Záporožskej oblasti ako utečencov utekajúcich pred prenasledovaním na Ukrajine.

Nariadenie okupantov tiež de facto identifikuje Ukrajinu ako samostatnú krajinu, do ktorej nepatrí Záporožská oblasť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Okupanti nepriamo vyhlásili nezávislosť Záporožskej oblasti, falošne označili Ukrajincov ako dočasných žiadateľov o azyl © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Európska únia poskytla makrofinančnú pomoc Moldavsku, pomôže mu sumou 50 miliónov eur
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií