Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dozor pri vyšetrovaní bombových hrozieb bude vykonávať oddelenie závažnej kriminality Generálnej prokuratúry

V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

9.5.2024 (SITA.sk) – Vo veci trestného stíhania pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, v súvislosti s rozsiahlymi bombovými hrozbami voči školám ale aj iným objektom, bude dozor nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní vykonávať prokurátor oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR. Informovala o tom hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová.

Polícia v utorok 7. mája zaznamenala viac ako 1 500 hlásení o bombovej hrozbe na školách, ale aj v bankách alebo obchodoch. Z doterajšieho vyšetrovania vyplynulo, že v prípade hlásení o bombovej hrozbe išlo o kybernetický útok. V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

Viac k témam: bombové hrozby, Kybernetický útok, Prokurátor, Teroristický útok, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Dozor pri vyšetrovaní bombových hrozieb bude vykonávať oddelenie závažnej kriminality Generálnej prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií