fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pobaltské štáty sa chystajú obmedziť pohyb občanov Ruska, pred zavedením reštrikcií budú včas informovať

Počet prekročení hraníc ruských občanov so schengenskými vízami sa v ostatných týždňoch dramaticky zvýšil.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Pobaltské štáty sa „v princípe dohodli“ na obmedzení pohybu ruských občanov cez ich hranice s Ruskom a Bieloruskom.

Povedal to lotyšský minister zahraničia Edgars Rinkevičs po rokovaniach s kolegami z regiónu v litovskom Kaunase.

Nejaké výnimky budú

Litva, Lotyšsko a Estónsko sa podľa jeho slov v súčasnosti dohadujú na posledných „nuansách“ obmedzení. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

V prípade, že krajiny zavedú zákaz, ruskí občania s vízami do schengenského priestoru nebudú môcť na ich územie prichádzať z Ruska alebo Bieloruska.

Výnimky budú udeľovať z humanitárnych dôvodov, pre vodičov nákladných áut, z rodinných dôvodov a pre diplomatov, vysvetlil Rinkevičs.

Rozhodnú sa do desiatich dní

Pred zavedením obmedzení bude „dostatočný čas na varovanie“, dodal minister s tým, že ďalšie rozhodnutia prijmú v priebehu nasledujúcich 10 dní.

Počet prekročení hraníc ruských občanov so schengenskými vízami sa v ostatných týždňoch dramaticky zvýšil, poznamenal lotyšský minister. Predstavuje to obavy o verejnú bezpečnosť a vyvoláva to morálne a politické otázky.

Viac k témam: Pobaltské štáty, rusko-ukrajinský konflikt, Zákaz vstupu do krajiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Pobaltské štáty sa chystajú obmedziť pohyb občanov Ruska, pred zavedením reštrikcií budú včas informovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Výbuch domu v obci Loučka neprežili tri deti a žena, polícia prípad vyšetruje ako vraždu (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií