fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajná naháňačka ako z filmu. Vymenil si značky, skoro zrazil policajta a stopli ho až výstrely (foto)

Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky počas nočnej služby chceli asi o 01.45 hod. na Nedbalovej ulici v Nitre skontrolovať vozidlo Seat Leon.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky počas nočnej služby chceli asi o 01.45 hod. na Nedbalovej ulici v Nitre skontrolovať vozidlo Seat Leon s rakúskym evidenčným číslom.

Jeho vodič nerešpektoval pokyny na zastavenie a začal s vozidlom unikať smerom na rýchlostnú cestu R1. O priebehu celej akcie informuje na sociálnej sieti nitrianska krajská polícia.

Stihol si vymeniť ešpézetky

Unikajúci vodič zišiel z R1 v smere na obec Hosťová, kde sa policajtom na chvíľu stratil z dohľadu. Pri Čeľadiciach ho však spozorovala iná policajná hliadka, ale to už malo vozidlo evidenčné číslo Nitry.

„Vodič si evidentne dal tú námahu a počas malej chvíľočky bez policajtov v pätách si stihol vymeniť tabuľky s evidenčným číslom,“ napísala v statuse polícia. Hliadka sa síce vozidlo pokúšala zastaviť, 48-ročný vodič ale pri tom nasmeroval auto na policajta, ktorý musel uskočiť. Vodiča nakoniec zastavila až služobná zbraň, z ktorej padlo niekoľko výstrelov.

Auto skončilo v kukuričnom poli

„Vozidlo skončilo v kukuričnom poli pri obci Dolné Obdokovce. Muž bol vo vozidle sám a k jeho zraneniu ani k zraneniu iných osôb pri incidente nedošlo,“ uviedla ešte polícia.

Prečítajte si tiež:
Kováčikovo odsúdenie je jasným dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Fica a Pellegriniho, tvdí OĽaNO

Celý nočný incident má už aj trestno-právnu dohru. Vyšetrovateľ PZ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa. „Čo však bolo prvotnou príčinou jeho nezmyselného správania je nateraz predmetom vyšetrovania,“ skonštatovala na záver nitrianska krajská polícia.

Viac k témam: Cestná kontrola, Policajná naháňačka, Streľba, Vodič na úteku
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajná naháňačka ako z filmu. Vymenil si značky, skoro zrazil policajta a stopli ho až výstrely (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií