Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko presúva na východ krajiny tisícky vojakov, rastú obavy z prítomnosti wagnerovcov v Bielorusku

Poľsko tiež minulý týždeň uviedlo, že vyšle 500 policajtov, aby posilnili bezpečnosť na hraniciach s Bieloruskom.

9.7.2023 (SITA.sk) – Poľsko v sobotu začalo s presunom vyše tisícky vojakov na východ krajiny. Dôvodom sú zvyšujúce sa obavy spojené s prítomnosťou bojovníkov ruskej Wagnerovej skupiny v Bielorusku, ktorá by mohla viesť k zvýšenému napätiu na bielorusko-poľských hraniciach. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.

Poľsko nasadilo vojakov aj policajtov

Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že na východ Poľska smeruje viac ako tisíc vojakov a takmer 200 jednotiek techniky z 12. a 17. mechanizovanej brigády.

„Je to demonštrácia našej pripravenosti reagovať na pokusy o destabilizáciu blízko hraníc našej krajiny,“ vyjadril sa.

Poľsko minulý týždeň uviedlo, že vyšle 500 policajtov, aby posilnili bezpečnosť na hraniciach s Bieloruskom.

Obavy z nestability v regióne

Rozhodnutie ruského vodcu Vladimira Putina ponúknuť žoldnierom Wagnerovej skupiny presunúť sa po ich krátkom povstaní do Bieloruska vyvolalo medzi spojencami NATO na východnom krídle obavy z väčšej nestability v regióne. Jeden z veliteľov wagnerovcov sa v sobotu vyjadril, že skupina sa pripravuje na presun do Bieloruska.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Poľsko presúva na východ krajiny tisícky vojakov, rastú obavy z prítomnosti wagnerovcov v Bielorusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií