fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová pošle Matovičov protiinflačný balíček na Ústavný súd už o pár dní, opäť pripomenula nedostatky zákona

Okrem nedostatkov v legislatívnom procese prezidentka uvádza aj hmotno-právne výhrady.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová plánuje v najbližších dňoch podať tzv. balík inflačnej pomoci na Ústavný súd SR. Okrem nedostatkov v legislatívnom procese uvádza aj hmotno-právne výhrady. Uviedla to v utorok pre agentúru SITA.

„Chcem iba pripomenúť to, čo som avizovala od začiatku, že okrem tých procesných výhrad, to znamená nedostatky v legislatívnom procese, tam uvádzam aj hmotno-právne výhrady a zároveň tam žiadam Ústavný súd SR, aby pozastavil účinnosť toho zákona v prípade, ak nerozhodne do 1. januára 2023,” uzavrela Čaputová.

Viac k témam: protiinflačný balíček, Skrátené legislatívne konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová pošle Matovičov protiinflačný balíček na Ústavný súd už o pár dní, opäť pripomenula nedostatky zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií