fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prípadom podnikateľa Miroslava Výboha z kauzy Mýtnik III by sa mal zaoberať nový sudca

Proces s obžalovaným podnikateľom mal začať v októbri.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prípadom podnikateľa Miroslava Výbohom by sa mal zaoberať nový zákonný sudca. Súdna rada SR totiž na stredajšom zasadnutí odsúhlasila prechod sudcu Špecializovaného trestného súdu Jozefa Šutku na Najvyšší súd SR od 1. októbra. Začiatok procesu s Miroslavom Výbohom bol pôvodne vytýčený na 4. októbra.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Miroslava Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie. Podnikateľ sa totiž podľa medializovaných informácií nachádzal v Dubaji. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Neskôr obžalovaný súdu oznámil, že sa chce zúčastniť na hlavnom pojednávaní. Súd z tohto dôvodu ešte v júni odvolal príkaz na zatknutie, ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz na Miroslava Výboha.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik III”, Sudca, Súdny proces, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípadom podnikateľa Miroslava Výboha z kauzy Mýtnik III by sa mal zaoberať nový sudca © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Posielanie právnikov za mreže je tancovanie na tenkom ľade, komora advokátov varuje pred prešľapmi z minulosti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií