Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pútnici v Šaštíne si uctili patrónku Slovenska Sedembolestnú Pannu Máriu. Žijeme ťažké časy, zhodnotil Zvolenský (foto+video)

Tohtoročná Národná púť sa koná rok po návšteve pápeža Františka na Slovensku a v Šaštíne, pútnici si preto pripomínajú aj túto udalosť.

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, vyvrcholila v Šaštíne – Strážach v okrese Senica vo štvrtok (15. septembra) svätou omšou o 10:00. Homíliu počas nej predniesol nitriansky diecézny biskup Viliam Judák.

Tohtoročná Národná púť sa koná rok po návšteve pápeža Františka na Slovensku a v Šaštíne, pútnici si preto pripomínajú aj túto udalosť.

Omše počas celého dňa

Pútnici podľa bratislavského arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska Stanislava Zvolenského nadviazali na duchovné podnety z minuloročnej návštevy Svätého otca Františka.

„Prežívame mimoriadne náročné obdobie, pociťujeme to v celej spoločnosti, v našich rodinách i v našom osobnom živote. Duchovné spoločenstvo pútnikov v Šaštíne je každý rok jedinečným miestom, kde sa vieme na príhovor Sedembolestnej jednoduchšie otvoriť a prijať Božie podnety do nášho svedomia,“ uviedol arcibiskup Zvolenský v pozvánke na Národnú púť.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/34/2022/09/20220915_sedembolestnapannamariaput_sastin_straze_mednansky.mp4

Púť otvorili v stredu (14. septembra) svätou omšou a programom Modlitba za Slovensko, ktorý pripravil režisér Kamil Žiška. Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie bol v Šaštíne pripravený celodenný program s viacerými omšami, aktivitami pre rodiny či koncertmi.

Pútnici v Šaštíne

Katolícka cirkev na Slovensku si sviatok Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, pripomína vždy 15. septembra. Tento deň je na Slovensku dňom pracovného pokoja. Národnou svätyňou Sedembolestnej Panny Márie na Slovensku je chrám v Šaštíne.

Národná púť k patrónke Slovenska do Šaštína sa koná po stáročia, oficiálne od roku 1732, keď bola socha Sedembolestnej vyhlásená za milostivú.

Každoročne navštívi Šaštín počas tejto púte 20-tisíc až 30-tisíc pútnikov. Boli medzi nimi v roku 1995 aj pápež Ján Pavol II. a minulý rok pápež František.

Viac k témam: Sedembolestná Panna Mária
Zdroj: Webnoviny.sk – Pútnici v Šaštíne si uctili patrónku Slovenska Sedembolestnú Pannu Máriu. Žijeme ťažké časy, zhodnotil Zvolenský (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií