fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi opäť bombardovali mestá v blízkosti Zaporižžskej jadrovej elektrárne

Rakety Grad a delostrelecká munícia zasiahli mestá Nipokoľ a Marhanec zhruba 10 kilometrov od elektrárne, uviedol gubernátor Dnepropetrovskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily opäť raketami a delostrelectvom zaútočili na oblasti pod ukrajinskou kontrolou neďaleko Zaporižžskej jadrovej elektrárne. Uviedli to v sobotu ukrajinské úrady.

Rakety Grad a delostrelecká munícia zasiahli mestá Nipokoľ a Marhanec, ktoré sa nachádzajú zhruba 10 kilometrov od elektrárne za riekou Dnipro, povedal gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské sily obsadili komplex jadrovej elektrárne na začiatku vojny na Ukrajine, ale naďalej ju prevádzkujú ukrajinskí zamestnanci. Ukrajinská a ruská strana sa opakovane obviňujú z bombardovania komplexu, čo vyvoláva obavy, že boje by mohli spôsobiť jadrovú katastrofu.

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) sa snaží do elektrárne poslať svoj tím na inšpekciu a na pomoc pri zaistení jej bezpečnosti. Predstavitelia MAAE uviedli, že návštevu pripravujú, ale zostáva nejasné, kedy sa môže uskutočniť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi opäť bombardovali mestá v blízkosti Zaporižžskej jadrovej elektrárne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií