fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda sa pripravuje na ukrajinskú protiofenzívu a posilňuje svoje južné krídlo

Pohyb ťažkej techniky by mohol byť reakciou Ruska na očakávanú ukrajinskú protiofenzívu v Chersonskej a Zaporižžskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda rozmiestňuje na svojom južnom krídle ďalšie sily, čím posilňuje svoje pozície v ukrajinskej Chersonskej a Zaporižžskej oblasti.

Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinských predstaviteľov i overené videá na sociálnych sieťach.

CNN potvrdila pravdivosť videí

Viaceré príspevky na ukrajinských účtoch na sociálnych sieťach odkazujú na pohyb ťažkej vojenskej techniky na vlakoch alebo dopravné zápchy na diaľniciach z polostrova Krym a do Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Televízia CNN geolokalizovaním týchto videí zistila, že informácie o presune ruských síl sú pravdivé.

Rusi opevňujú svoje pozície

Analytici naznačili, že pohyb ťažkej techniky by mohol byť reakciou Ruska na očakávanú ukrajinskú protiofenzívu v Chersonskej a Zaporižžskej oblasti.

Inštitút pre štúdium vojny už v pondelok vo svojom dennom hodnotení vojny na Ukrajine uviedol, že „ruské sily pokračujú v opevňovaní svojich pozícií v Chersonskej a Zaporižžskej oblasti v rámci príprav na ukrajinskú protiofenzívu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda sa pripravuje na ukrajinskú protiofenzívu a posilňuje svoje južné krídlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Potopila Ivanka Trumpová svojho otca pred Kongresom? Osem hodín popisovala udalosti z dňa, kedy došlo k útoku na Kapitol
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií