fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americký prezident Biden sa rozhodol poskytnúť Ukrajine ďalšiu muníciu aj pokročilejšie raketové systémy

Pokročilejšie raketové systémy a munícia umožnia Ukrajincom presnejšie zasiahnuť kľúčové ciele na bojisku.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. júna 10:14

Prezident Joe Biden pre periodikum The New York Times uviedol, že sa rozhodol poskytnúť Ukrajincom pokročilejšie raketové systémy a muníciu, ktoré im umožnia presnejšie zasiahnuť kľúčové ciele na bojisku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Očakáva sa, že ukrajinská armáda by mohla použiť rakety v Donbase na východe Ukrajiny, kde trvajú intenzívne boje s ruskými silami.

Pokročilejšie raketové systémy, ktoré Spojené štáty poskytnú Ukrajine, umožnia ukrajinskej armáde zasiahnuť ciele vzdialené zhruba 80 kilometrov. Ako referuje spravodajský web CNN, novinárom to potvrdili vysokopostavení predstavitelia americkej administratívy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Spomenuté systémy budú zatiaľ najvýkonnejšie, ktoré ukrajinská armáda v doterajšom priebehu vojny bude mať k dispozícii. Oficiálne informácie o novom balíku vojenskej pomoci, ktorú USA poskytnú, oznámia v priebehu stredy. V rámci pomoci by Ukrajinci mali dostať i radary, protitankové zbrane, protipancierové zbrane, delostrelecké náboje, vrtuľníky, taktické vozidlá a rôzne náhradné diely.

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Americký prezident Biden sa rozhodol poskytnúť Ukrajine ďalšiu muníciu aj pokročilejšie raketové systémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Poslanci odmietajú, že by sa V4 rozpadla. Aj Maďarsko bude raz bez Orbána
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií