fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pridalo Slovensko a ďalšie štyri štáty na zoznam nepriateľských

Ruská vláda rozšírila svoj zoznam „nepriateľských cudzích štátov”.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská vláda rozšírila svoj zoznam „nepriateľských cudzích štátov” a pridala naň Grécko, Dánsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlášku podpísanú ruským premiérom Michailom Mišustinom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské úrady považujú za „nepriateľské krajiny” tie, ktoré v ponímaní Moskvy „spáchajú nepriateľské akcie” proti Rusku. Predtým boli na tomto zozname iba dve krajiny – Spojené štáty a Česko.

V súlade s dekrétom o nepriateľských krajinách, ktorý vlani v apríli podpísal prezident Vladimir Putin, sú tieto krajiny obmedzené v možnosti najímať pracovníkov nachádzajúcich sa na území Ruska na veľvyslanectvá, konzuláty a zastúpenia štátnych orgánov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ako uvádza vyhláška, Grécko má limit na zamestnávanie 34 ľudí, Dánsko 20 a Slovensko 16. Slovinsko a Chorvátsko nebudú môcť najímať zamestnancov pre svoje diplomatické misie a konzulárne úrady tak, ako to bolo i v prípade USA.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pridalo Slovensko a ďalšie štyri štáty na zoznam nepriateľských © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kozmetická firma L’Occitane zmenila názor, v Rusku zatvorí obchody a stopne aj internetový predaj
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií