fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neúspech pri Charkove predstavuje pre Rusko prehru, tvrdí britský generál

Podľa generála Richarda Barronsa to bol príliš veľký cieľ pre ruskú armádu.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2022 (Webnoviny.sk) – Neschopnosť ruskej armády dobyť druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov by sa mala považovať za prehru Ruska. Ako referuje spravodajský web BBC, tvrdí to generál Richard Barrons, niekdajší veliteľ strategického velenia Spojeného kráľovstva.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Bol to príliš veľký cieľ pre ruskú armádu. Rusko nemá počty, vôľu ani schopnosti na dobytie veľkých miest,“ vyhlásil Barrons.

„Keď (Rusi) uviazli na okraji mesta, stali sa ľahším terčom veľmi agresívneho a úspešného ukrajinského protiútoku. Pokus usadiť sa okolo Charkova sa stal oveľa menej dôležitým ako boj v Donbase,“ dodal.

Barrons podotkol, že neúspech Ruska pri Charkove neznamená úplné zlyhanie ruskej invázie a dodal, že Moskva sa teraz evidentne zameriava na postup na východe Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Neúspech pri Charkove predstavuje pre Rusko prehru, tvrdí britský generál © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií