fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko uvalilo sankcie na ďalších 25 Američanov, vrátane hercov Penna a Stillera

Skupina sankcionovaných dostala zákaz vstupu do Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko v pondelok uvalilo sankcie na 25 Američanov v reakcii na americké sankcie voči Rusom vyplývajúce z ruskej vojny na Ukrajine. Medzi sankcionovanými sú napríklad ministerka obchod Gina Raimondo, niekoľko senátorov či herci Sean Penn a Ben Stiller, ktorí sú hlasnými kritikmi ruskej invázie na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že skupina, do ktorej patria aj obchodní lídri, akademici a vládni predstavitelia, bude mať trvalý zákaz vstupu do Ruska.

Predošlé kolá ruských sankcií voči Američanom zahŕňali prezidenta Joea Bidena a členov jeho rodiny, zákonodarcov a obchodných predstaviteľov. Spojené štáty uvalili sankcie na mnohých Rusov, medzi nimi vládnych predstaviteľov a podnikateľov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko uvalilo sankcie na ďalších 25 Američanov, vrátane hercov Penna a Stillera © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií