fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sedem nezákonností a sedem zásadných pochybení, skritizoval Kaliňák vyšetrovanie kauzy Súmrak (video)

Dozorový prokurátor vyšetrovateľovi vrátil spis na doplnenie dokazovania a zopakovanie niektorých úkonov.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Pri vyšetrovaní kauzy známej ako Súmrak došlo k siedmim zásadným pochybeniam. Na tlačovej konferencii to vo štvrtok povedal podpredseda strany Smer-SD Robert Kaliňák, ktorý je vo veci obvinený.

Podľa neho to vyplýva z oznámenia dozorového prokurátora, ktorý vyšetrovateľovi vrátil spis na doplnenie dokazovania a zopakovanie niektorých úkonov.

„Sedem nezákonností, sedem zásadných pochybení,“ povedal Kaliňák s tým, že vo veci podal niekoľko desiatok návrhov na doplnenie dokazovania.

„Aby listinu zaistili, aby priameho svedka vypočuli,“ uviedol. Zároveň zdôraznil, že kľúčoví svedkovia v tomto prípade sú len nepriami svedkovia a o založení zločineckej skupiny nevypovedá nikto.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kaliňák dodal, že okrem opätovného výsluchu svedkov nariadil prokurátor zopakovať aj previerku výpovedí svedkov na Úrade vlády SR.

Kauza Súmrak

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, ale aj expremiér Robert Fico sú obvinení pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva a takisto pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Trestná činnosť sa mala týkať napríklad vyhľadávania kompromitujúcich informácií na bývalého prezidenta Andreja Kisku alebo súčasného ministra financií Igora Matoviča v čase, keď bol opozičným politikom.

Prečítajte si tiež:
Slovensko vyrobí pre Ukrajinu ďalšie samohybné kanónové húfnice Zuzana 2

Viac k témam: kauza Súmrak, Pochybenie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Sedem nezákonností a sedem zásadných pochybení, skritizoval Kaliňák vyšetrovanie kauzy Súmrak (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií