Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sedemnásobný majster sveta Formuly 1 Hamilton sa stal spoluvlastníkom klubu Denver Broncos z NFL

Brit Lewis Hamilton je najúspešnejší jazdec F1 v histórii so 103 víťazstvami v pretekoch.

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Britský pilot Formuly 1 Lewis Hamilton sa stal spoluvlastníkom klubu amerického futbalu Denver Broncos zo zámorskej NFL.

Pripojil sa k vlastníckej skupine

Tridsaťsedemročný sedemnásobný majster sveta sa pripojil k vlastníckej skupine Walton-Penner, v ktorej sú Rob Walton a jeho dcéra Carrie Waltonová Pennerová s manželom Gregom Pennerom.

Teším sa, že sa pripájam k tejto úžasnej vlastníckej skupine a stávam sa súčasťou príbehu Broncos. Mám tú česť pracovať pre tím svetovej úrovne a byť príkladom rôznorodosti naprieč všetkými športovými odvetviami,“ napísal historický rekordér F1 v počte triumfov v pretekoch aj kvalifikáciách na svojom twitteri.

Spoluvlastníkmi sú aj ďalšie osobnosti

Okrem Hamiltona pribudli medzi spoluvlastníkmi Broncos ďalšie dve osobnosti tmavej pleti – Mellody Hobsonová a Condoleezza Riceová.

Skupina Walton-Penner kúpila klub Denver Broncos za 4,65 miliardy dolárov, oficiálne by sa mala stať jeho vlastníkom na budúci týždeň.

Sme nadšení, že môžeme privítať medzi sebou 7-násobného majstra F1 Sira Lewisa Hamiltona. Je šampión a vie, ako byť lídrom víťazného tímu aj zástancom rovnosti vo svete aj v jeho športe. S viac ako 100 víťazstvami je najúspešnejší jazdec F1 v histórii. Jeho nezlomnosť a excelentnosť budú prínosom pre našu skupinu aj organizáciu Broncos,“ povedal Walton o Hamiltonovi.

Viac k témam: F1 Formula 1, NFL
Zdroj: Webnoviny.sk – Sedemnásobný majster sveta Formuly 1 Hamilton sa stal spoluvlastníkom klubu Denver Broncos z NFL © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií