fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Situácia na českom trhu práce bola stabilizovaná, nezamestnanosť medziročne klesla

Miera nezamestnanosti sa v marci oproti rovnakému mesiacu vlaňajška zmenšila o 1,1 percentuálneho bodu na 2,4 %.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Miera nezamestnanosti v Českej republike v marci podľa sezónne upravených údajov medziročne klesla o 1,1 percentuálneho bodu na úroveň 2,4 percenta. Nezamestnanosť mužov bola dve percentá a nezamestnanosť žien 2,8 percenta. Informuje o tom na svojej internetovej stránke Český štatistický úrad (ČSÚ).

Vidíme, že situácia na českom trhu práce bola stabilizovaná,“ uviedol riaditeľ odboru štatistiky trhu práce na ČSÚ Dalibor Holý.

Zamestnanosť v Česku v populácii vo veku od 15 do 64 rokov v marci dosiahla úroveň 75,6 percenta. V porovnaní s marcom minulého roka sa zvýšila o 1,8 percentuálneho bodu. Miera zamestnanosti mužov bola 82,6 percenta a zamestnanosť žien bola na úrovni 68,2 percenta. Zamestnanosť mládeže vo veku 15 až 29 rokov bola 44,7 percenta.

Viac k témam: Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia na českom trhu práce bola stabilizovaná, nezamestnanosť medziročne klesla © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií