fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Situácia v Česku je vážna – za 24 hodín pribudlo cez 8 tisíc nakazených, zavádzajú nové opatrenia

Vláda schválila ďalšie tvrdé opatrenia, ktoré obmedzujú životy Čechov. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Od dnes zatvárajú kiná, múzeá, divadlá či fitness centrá aj vnútorné bazény. Reštaurácie a krčmy budú môcť byť otvorené len do 20:00 a ku stolu bude môcť zasadnúť max. štvorica hostí.

Novinky oznámil na tlačovke Roman Prymula (za ANO). Vynechal ale jedno dôležité nariadenie, ktoré potom vláda zverejnila v celom balíku opatrení – už od piatku môžu ľudia do obchodov a prevádzok vstúpiť a zdržiavať sa maximálne vo dvojici.

Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na obyvateľov Česka, aby dodržiavali opatrenia a nosili rúška a nevylúčil ani úplný Lockdown. V Česku za piatok pribudlo rekordných 8618 nakazených, je to v prepočte na obyvateľa najviac v celej EÚ.

Česko hlási k 10. októbru 905 mŕtvych, koronavírusom sa doteraz nakazilo 109 374 ľudí, vyliečených je 53 173 a aktuálne nakazených je 55 296 – z toho 1893 v nemocniciach.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií