Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovan Bratislava spoznal ďalšieho súpera v Lige majstrov, ak postúpi cez Ferencváros

Ak Slovan nepostúpi cez Ferencváros, „presunie“ sa do Európskej ligy.

18.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 18. júla 13:28

Ak slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava prejde cez maďarský Ferencváros Budapešť v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2022/2023, v ďalšej časti súťaže bude jeho súperom FK Karabach z Azerbajdžanu alebo švajčiarsky FC Zürich.

Rozhodol o tom pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Prvé stretnutia 3. kvalifikačného kola LM sú na programe 2. alebo 3. augusta, odvety 9. alebo 10. augusta. „Belasí“ by začínali vonku a odvetu by absolvovali v domácom prostredí.

Rozdelenie do skupín pred pondelkovým žrebom rozhodlo, že postupujúci z dvojice Ferencváros – Slovan mohol dostať súpera z dvojíc 2. kvalifikačného kola Dinamo Záhreb (Chor.) – KF Škupi Skopje (Sev. Maced.), FK Karabach (Azer.) – FC Zürich (Švaj.) alebo Maccabi Haifa (Izr.) – Olympiacos Pireus (Gréc.).

Ak Slovan nepostúpi cez Ferencváros, „presunie“ sa do Európskej ligy, kde v 3. kvalifikačnom kole vyzve Maccabi Haifa alebo Olympiacos Pireus. Prvý duel by absolvoval 4. augusta u súpera, odvetu o týždeň neskôr doma. Pri žrebe 3. kvalifikačného kola EL boli v jednom osudí všetky dvojice z 2. kvalifikačného kola LM bez akýchkoľvek obmedzení.

Ak „belasí“ neuspejú ani v súboji s maďarským majstrom a neskôr ani v meraní síl so šampiónom Izraelu alebo Grécka, predstavia sa v play-off Európskej konferenčnej ligy a z neho sa môžu dostať do skupinovej časti.

Viac k témam: Európska liga UEFA, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan Bratislava spoznal ďalšieho súpera v Lige majstrov, ak postúpi cez Ferencváros © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií