fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Finančná správa zaistila viac ako 160-tisíc kusov nelegálnych cigariet, zadržali niekoľko osôb (foto)

Celková škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bola vyčíslená na viac ako 20-tisíc eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) – pobočka Východ zaistili počas šiestich domových prehliadok v okresoch Košice – okolie a Sobrance viac ako 160-tisíc kusov cigariet bez platnej kontrolnej známky. Zároveň počas akcie zaistili aj hotovosť vo výške viac ako 10-tisíc eur a strelnú zbraň. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Celkovo bolo zadržaných päť osôb, dvaja obvinení budú vyšetrovaní na slobode a traja na základe rozhodnutia sudcu budú väzobne stíhaní. Celková škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bola vyčíslená na viac ako 20-tisíc eur. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Viac k témam: Nelegálne cigarety, Tabakové výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa zaistila viac ako 160-tisíc kusov nelegálnych cigariet, zadržali niekoľko osôb (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií