fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť konflikt na Ukrajine, aby neskôr spustilo väčšiu ofenzívu

Minulý týždeň sa Stoltenberg vyjadril, že ruský vodca Vladimir Putin na Ukrajine zlyháva.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.12.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko sa snaží dočasne zmraziť vojnu na Ukrajine, aby sa zreorganizovalo a následne spustilo väčšiu ofenzívu. V stredu sa tak vyjadril generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg, informuje spravodajský portál CNN.

Na podujatí novín Financial Times šéf aliancie povedal, že Rusko má v úmysle pokúsiť sa o prestávku v konflikte, „pretože teraz má dynamiku Ukrajina“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Minulý týždeň sa Stoltenberg vyjadril, že ruský vodca Vladimir Putin na Ukrajine zlyháva. Poukázal pritom na úspech Ukrajiny vo vytlačení ruských síl z území okolo Kyjiva a Charkiva či na oslobodenie Chersonu, čo je podľa neho znakom ruskej slabosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť konflikt na Ukrajine, aby neskôr spustilo väčšiu ofenzívu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií