fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako zahlasuje Čepček? Možno môj hlas nakoniec potrebovať nebudú, povedal

Nezaradený poslanec NR SR zároveň uviedol, že o hlasovaní s ním nikto nerokoval, hoci s poslancami, ktorí odišli do mimoparlamentných strán z koalície, už rokovanie prebehlo.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.12.2022 (Webnoviny.sk) – Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Čepček, ktorý prišiel do parlamentu na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), si chce počkať, ako prebehne rozprava v parlamente a na základe toho sa rozhodne, či bude hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde.

„O hlasovaní so mnou zatiaľ nikto nerokoval, hoci s poslancami, ktorí odišli do mimoparlamentných strán z koalície, už rokovanie prebehlo. Postrehol som, že prebieha rokovanie so stranou Sloboda a Solidarita (SaS), takže nakoniec môj hlas potrebovať možno nebudú,” uviedol poslanec prostredníctvom tlačovej správy.

Čepček taktiež dodal, že v minulosti OĽaNO nemalo problém vyhodiť poslanca z klubu, no teraz sa podľa neho boja, aby dovládli do riadnych volieb.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podala strana SaS spolu s Hlasom-SD. Ako dôvod uviedli, že vláda ohrozuje základy ústavnosti a dôvery v demokratický režim. Vyčítajú jej návrh rozpočtu na rok 2023, rezignovanie na boj proti korupcii či zvyšovanie napätia v spoločnosti.

Mimoriadna schôdza parlamentu sa začne vo štvrtok 8. decembra o 14:00, hlasovať sa bude v utorok 13. decembra o 11:00.

Prečítajte si tiež:
Gemerka je v Česku dvojkou. Poráža aj tradičné české značky a ako jediná naša minerálka dobyla český trh

Viac k témam: Hlasovanie o nedôvere, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Mimoriadna schôdza parlamentu, Rokovanie NR SR, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: Webnoviny.sk – Ako zahlasuje Čepček? Možno môj hlas nakoniec potrebovať nebudú, povedal © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií