fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Doneckej oblasti dezertovalo z armády 20 Rusov, pri pátracej akcii troch zbehov zabili (foto)

Na dočasne okupovanom území Záporožskej oblasti plánujú Rusi zmobilizovať miestnych obyvateľov s cieľom doplniť súčasné straty.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.12.2022 (Webnoviny.sk) – Približne 20 zmobilizovaných bývalých trestancov dezertovalo z ruskej armády v okupovanom meste Jasynuvata v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Na Facebooku o tom referuje generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa generálneho štábu odsúdení ušli aj so zbraňami pri prevoze do bojových pozícií. Pri pátracej akcii boli zabití traja zbehovia.

Na dočasne okupovanom území Záporožskej oblasti plánujú Rusi zmobilizovať miestnych obyvateľov s cieľom doplniť súčasné straty. Predovšetkým v meste Melitopoľ predvolávajú mužov v brannom veku s požiadavkou, aby sa v blízkej budúcnosti hlásili na príslušnom vojenskom komisariáte.

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, dezertácia, Melitopoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Doneckej oblasti dezertovalo z armády 20 Rusov, pri pátracej akcii troch zbehov zabili (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií