fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strana Za ľudí určite podporí návrh zákona na zmenu paragrafu 363

Uvoľnené posty po strane SaS by nemali byť podľa Veroniky Remišovej predmetom politického handrkovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vicepremiérka a predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová po stredajšom rokovaní vlády potvrdila, že podporia návrh zákona na zmenu paragrafu 363.

Novela trestného poriadku, ktorú na dnešnej tlačovej besede prezentovala ministerka spravodlivosti v demisii Mária Kolíková (klub SaS) obsahuje práve aj návrh, ktorý precizuje oprávnenie generálneho prokurátora na zrušenie rozhodnutí v prípravnom konaní v súvislosti s diskutovaným paragrafom 363.  „Niektoré veci pokladáme za veľmi užitočné, nemáme problém s ich podporou. Na druhej strane sú tam body, ktoré si myslím, že potrebujú dopracovať,” dodala Remišová.

Remišová sa nechcela zatiaľ vyjadriť ku konkrétnym menám ľudí, ktorí majú nahradiť odchádzajúcich ministrov strany Sloboda a Solidarita (SaS). „Zatiaľ rokovania stále prebiehajú. My sme navrhli, aby uvoľnené posty po strane SaS neboli predmetom politického handrkovania, ale aby ich obsadili odborníci. Predpokladom úspešného fungovania je, aby na odborníkoch bola zhoda všetkých koaličných partnerov. Najprv ich premiér oznámi prezidentke a následne verejnosti. Potrebujeme absolútne skúsené vedenie rezortu aj hospodárstva, aj ministerstva zahraničných vecí, ktoré koordinuje našu európsku politiku,” uviedla Remišová.

Prečítajte si tiež:
Súd zrušil disciplinárne pojednávanie so sestrou Jankovskej, dôvodom je práceneschopnosť člena senátu

Podľa vicepremiérky sa má upravovať aj koaličná zmluva. „Koaličná zmluva zaväzovala štyroch partnerov, takže, samozrejme, budú sa v nej robiť úpravy. Každá strana má svoje priority, pre nás, aby sme pomohli ľuďom a zvládli energetickú krízu. Druhá priorita je zachovať si konzistentnú, stabilnú, proeurópsku orientáciu a tretia priorita je pokračovanie politiky rozviazania rúk orgánov činných v trestnom konaní. Všeobecná priorita je, aby tá kovbojka s nezmyselnými hádkami už skončila,” dodala Remišová.

Viac k témam: Koaličná zmluva, Paragraf 363 Trestného poriadku, Predseda strany Za ľudí, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Za ľudí určite podporí návrh zákona na zmenu paragrafu 363 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií