Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súťaž krásy Miss World v indickom Mumbaji vyhrala Češka Krystyna Pyszková

Súťaž krásy sa do Indie vrátila po 28 rokoch. Titul Miss World v minulosti získalo šesť Indiek.

10.3.2024 (SITA.sk) – Titul Miss World v sobotu večer v indickom meste Mumbaj získala Krystyna Pyszková z Českej republiky, „Byť korunovaná za Miss World je splnený sen. Som veľmi poctená, že môžem reprezentovať svoju krajinu,“ povedala Pyszková.

Korunku jej odovzdala doterajšia držiteľka tohto titulu v súťaži krásy Karolina Bielawska z Poľska. Súťaž krásy sa do Indie vrátila po 28 rokoch. Titul Miss World v minulosti získalo šesť Indiek.

Krystyna Pyszková, ktorá pochádza z mesta Třinec, študuje právo na Karlovej univerzite a v Rakúsku aj marketing. Zaujíma ju aj maľovanie, hrá na flautu a na husle. Má vlastný projekt zameraný na vzdelávanie detí v Tanzánii.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky iDNES.cz.

Viac k témam: Miss World
Zdroj: SITA.sk – Súťaž krásy Miss World v indickom Mumbaji vyhrala Češka Krystyna Pyszková © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií