fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Švajčiarsko pre vojnu na Ukrajine pozastavuje výmenu daňových informácií s Ruskom

V čase, keď vojna na Ukrajine stále trvá, chce týmto krokom zabrániť „nevhodnému“ používaniu citlivých informácií.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Švajčiarsko sa rozhodlo pozastaviť výmenu daňových informácií s Ruskom. V čase, keď vojna na Ukrajine stále trvá, chce týmto krokom zabrániť „nevhodnému“ používaniu citlivých informácií.

Ako referuje spravodajský web CNN, v piatok o tom vo vyhlásení informovala tamojšia Federálna rada.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Vzhľadom na nejasnú a neistú situáciu v súvislosti s ruskou vojenskou agresiou proti Ukrajine neexistuje žiadna záruka, že citlivé informácie, ktoré sa majú vymieňať, nebudú zneužité,“ povedal pre CNN hovorca švajčiarskeho Štátneho sekretariátu pre medzinárodné financie.

„Pozastavenie nie je sankcia, ale opatrenie na ochranu domácich a zahraničných daňových poplatníkov,“ dodal hovorca a podotkol, že Švajčiarsko reaguje rovnakým spôsobom, ako napríklad všetky členské štáty Európskej únie, Spojené štáty, Kanada a Spojené kráľovstvo.

Podľa webovej stránky rady si daňové úrady vymieňajú informácie, napríklad o finančných účtoch a preddavkových daňových rozhodnutiach, s cieľom „zvýšiť transparentnosť a zabrániť cezhraničným daňovým únikom“.

Viac k témam: Dane, daňové informácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko pre vojnu na Ukrajine pozastavuje výmenu daňových informácií s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putinove dcéry sa dostali na sankčný zoznam Británie, rovnaké sankcie uvalili aj na dcéru Lavrova
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií