fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansky premiér Mario Draghi navrhol svoju rezignáciu, prezident Mattarella ju však odmietol prijať

Bude na prezidentovi Sergiovi Mattarellovi, či premiérovu rezignáciu prijme alebo odmietne.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.7.2022 (Webnoviny.sk) –
Aktualizované 14. júla o 21.16 hod.

Taliansky premiér Mario Draghi vo štvrtok večer navrhol prezidentovi Sergiovi Mattarellovi svoju rezignáciu. Stalo sa tak po tom, čo koaličné Hnutie piatich hviezd odmietlo podporiť vládny návrh zákona o ekonomickej pomoci pre rodiny a podniky.

Väčšina národnej jednoty, ktorá udržiavala túto vládu od jej vytvorenia, už neexistuje,“ uviedol Draghi predtým, ako išiel za prezidentom ponúknuť svoju rezignáciu.

Taliansky prezident Sergio Mattarella napokon odmietol prijať rezignáciu premiéra Maria Draghiho. Poveril ho, aby zistil, či jeho vláda dokáže v parlamente získať väčšinu. Podľa štátnej televízie by sa Draghi mohol na parlament obrátiť na budúci týždeň, zrejme v stredu.

Bolo teda len na prezidentovi, či premiérovu rezignáciu prijme alebo odmietne. Ak sa vládna kríza rýchlo nevyrieši, Mattarella by mohol rozpustiť parlament a otvoriť tak cestu predčasným voľbám. Tie by sa mohli konať už v septembri. Parlamentné voľby by sa pritom v riadnom termíne mali konať na jar.

Vláda národnej jednoty na čele s Draghim úraduje od februára 2021.

Prečítajte si tiež:
Rusi na Ukrajine zakrývajú ťažké straty, mŕtvych vojakov presúvajú v malých skupinách v noci

Viac k témam: Finančná pomoc, Návrh zákona, Rezignácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansky premiér Mario Draghi navrhol svoju rezignáciu, prezident Mattarella ju však odmietol prijať © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií